Çarşamba, Ağustos 14, 2013

Finike Devlet Hastanesi Randevu Alma

FİNİKE DEVLET HASTANESİ
Hakkında:
-
E-Randevu:

Finike Devlet Hastanesi'nden mhrs sistemini kullanarak online olarak randevu alabilirsiniz. Randevu almak için üstte yer alan bağlantıyı tıkladığınız zaman Randevular.org tarafından hazırlanan sayfada gerekli bilgileri bulacaksınız.
Telefonla Randevu:
182 MHRS Randevu Sistemi ile randevu alabilirsiniz.

1- 182 numaralı MHRS randevu numarasını arayın. 

2- Aradığınız telefonda canlı operatörler sizden TC Kimlik numaranızı isteyecekler.

3- Randevu almak istediğiniz sağlık ocağı ve aile hekiminizi söyleyiniz. 

4- Randevu almak için uygun tarih ve saatleri operatör size söyleyecektir. 

5- Randevu almak istediğiniz tarihi seçtikten sonra işleminiz tamamlanacaktır.
Laboratuar Tahlil Sonuçları-
Laboratuvar sonuçları için tıklayın.
Doktor Çalışma Listesi
E-Reçete 
-
Adresi
Kızılca Mahallesi. Finike/Antalya
Telefonu
(0242) 855 20 00 - 855 11 89 (santral)
Faks
(0242) 855 16 20
Web Sayfası:
Ulaşım
-
Harita


Daha Büyük Görüntüle

11 yorum :

 1. Melahat5:29 ÖS

  Finike devlet hastanesinden randevu almak istiyorum. Söylediklerinizi yaptım ama finike devlet hastanesi seçtim istediğim klinikleri falan seçtim ama randevu alamıyorum . Dolu mu hep ben mi yanlış yaptım :S

  YanıtlaSil
 2. Adsız1:31 ÖS

  Bende devlet sağlık alanında çok gelişti. Finike devlet hastanesinin eski hali ile son zamanlardaki halini kıyaslıyorum da arada dağlar kadar fark var. Son on senede türkiye de sağlık alanında hepimizin de gördüğü gibi büyük gelişmeler oldu. Sırf şu randevu sistemi bile insanları sefaletten kurtardı. Ne çile çekmişiz eskiden. Git sıra bekle kabalaık pislik. Şimdi insan gibi saatin belli günün belli doktoruyn belli rahat rahat gidiyorsun.

  YanıtlaSil
 3. Nilüfer4:59 ÖS

  Bu mhrs randevu sisteminin üyelik formu çok uzun ya yaşlılar falan hayatta yapamaz.

  YanıtlaSil
 4. Adsız5:00 ÖS

  CAN ÇİÇEKLERİ Finike Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’nde can çiçekleri projesi başlatıldı. Uygulamaların etkinliğinin sağlanması ve çocukların birbirleri ile etkileşiminin sağlanması amacıyla çocuk kliniğinde masal odası oluşturuldu. Bu kapsamda polikliniklerde hasta çocukların hastane fobilerini ortadan kaldırmak, çeşitli materyallerle muayeneyi sevimli hale getirmek, kliniğe yatan çocukları mutlu edecek etkinliklerde bulunmak, çeşitli kostümlerle hikâye okuyup profesyonel yüz boyama çalışmaları yapmak, annelerle çocuk gelişimi hakkında sohbetler yapmak, çocuk sağlığı ile ilgili güncel konuların paylaşıldığı bilgi köşesi çalışmaları yapılmaktadır. Uygulamalar hafta içi her gün saat 8.00-12.00 arasında Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi öğrencileri tarafından klinikte tedavi gören çocuklara yapılmaktadır.

  YanıtlaSil
 5. Adsız5:03 ÖS

  Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından 1971 senesinde yapımına başlanan 50 yataklı Finike Devlet Hastanesi 1974 senesinde hizmete açılmıştır. Zaman içerisinde ihtiyaca cevap vermekte zorlanan hastane yine vatandaş devlet işbirliği ile ek bloklar yapılarak 1989 senesinde 100 yatak kapasitesine çıkartılarak hizmetine devam etmiştir. 1992 senesinde eski bina restore edilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Çocuk Hastalıkları Servisi, Diş Poliklinikleri ve Döner Sermaye Müdürlüğü hizmete sunulmuştur.

  Yine 1992 senesinde eski bina arkasına ek bina yapılarak bu alanlara arşiv, depo ve 80 tonluk su deposu yapılmıştır. 1994 senesinde halkın desteği ile yoğun bakım ünitesi açılmıştır. Hastanenin kapasitesinin büyümesi ile mevcut binaları yetersiz kalmaya başlamıştır. Yeni birimlerin açılabilmesi için 1997 senesinde Röntgen Ünitesi ve idari birimlerin taşındığı ek bina yaptırılmıştır.

  Hastane 1998 senesinde hastane otomasyon sistemine geçerek tüm devlet hastaneleri arasında hastane otomasyon sistemine giren 7 hastaneden birisi olmuştur. 1998 senesinde hemodiyaliz hastalarının tedavilerini yapabilmek için hemşire lojmanı olarak kullanılan alanın restore edilerek bir bölümü 11+1 cihaz kapasiteli Hemodiyaliz birimi açılmıştır. Geri kalan hemşire lojmanının bir bölümüne Fizik Tedavi ünitesi açılmıştır.

  2011 senesinde hastane bünyesine katılan Bilgisayarlı Tomografi hizmeti ile hastaneye müracaat eden hastalara ve çevre hastanelere Bilgisayarlı Tomografi hizmeti verilmeye başlanıldı.

  2013 yılında yapılan çalışmalar ve düzenlemeler ile hastaların rahat ve konforlu alanlarda bekleyerek hizmet almalarını sağlamak amacıyla bekleme alanları genişletildi. Hastane bünyesine alınan ve yenilen fizik tedavi cihazları ile 10 yataklı Batı Antalya’nın en büyük fizik tedavi ünitesi hastalarımızın hizmetine sunuldu. Aynı sene içersinde hastanenin ve bölgenin en çok ihtiyacı olan MR hizmeti hastane bünyesine katılarak hastaların ve bölgenin hizmetine sunuldu. Bölgede bulunmayan Kemik Dansitometri cihazı, Taş Kırma Cihazı (ESWL), Panoramik Çene Röntgeni, EEG cihazı, EMG cihazı, 2 adet skopi cihazı alınarak hastanemiz bünyesine katıldı. Bölgemizin ihtiyacı olan ve hastanemize ilk defa ataması yapılan kardiyoloji uzmanı için koroner yoğun bakım servisi açıldı. Kardiyoloji uzmanımızın ihtiyacı olan EKOKARDİOGRAFİ cihazı hastanemiz bünyesine katıldı. Genel yoğun bakım servisi genişletilerek yatak kapasitesi arttırıldı. Hastanemizde yatan hastalarımızın kaliteli hizmet alabilmelerini sağlamak için yeni yataklar alında ve eskileri ile değiştirilmeye başlanıldı. Ataması yapılan patoloji uzmanı için patoloji laboratuarı açıldı.

  2014 Yılında Kardiyoloji polikliniğimize muayene olan hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Eforlu EKG, Ritim ve Tansiyon Holter birimleri hizmete açılmıştır. Yine 2013 yılında yapımına başlanıp 2014 yılının ilk aylarında Yeni Acil Servis binamız hizmete girmiştir.

  YanıtlaSil
 6. Adsız12:46 ÖS

  Finike devlet hastanesinde nasıl muayene olurum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hastanemize, ücretli ya da sağlık güvencesi olan hastalar kabul edilmektedir. Polikliniklerimiz ve laboratuarlarımız, hafta içi her gün 08:00 – 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Poliklinik sekreterlerimiz muayene sıranızı veya randevunuzu verecek, gerekli kaydınızı tutacak, doktorunuza muayene olmanızı sağlayacaktır. Poliklinik randevuları için şahsen müracaat ederek ya da Randevu Merkezi MHRS’den muayene olmak istediğiniz poliklinik randevusunu alabilirsiniz.

   Sil
 7. Adsız12:47 ÖS

  Sağlık Kurulu raporları (silah ruhsatı, sağlık durum bildirir raporu, malulen emeklilik, gemi adamı raporları vb.), tek hekimin verdiği raporlar (20 günü aşmayan istirahat raporu, sağlık durum bildirir rapor, ortopedik korse alımı raporu, vb.), özürlü sağlık kurulu raporları ( sakatlık vergi indirimi raporu, özürlü kimlik kartı - 2022 vb.) almak için yapılan başvurularla ilgili çalışır. Hastanemiz polikliniklerinde muayene olup ilgili uzman hekim tarafından Sağlık Kurul Raporu alması gerektiği belirtilen hastalar, dilekçelerini Başhekimlikten havale ettirip kaleme kayıt ettirmiş şekilde rapor kalemi birimine başvururlar. Rapor Kalemi Biriminde yapılan başvuru esnasında şahıslarda üç adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf istenir. Bilgisayar ortamında birime yapılan başvuruların kontrolü yapılır. Kontrol sonucu rapor kaleme sevki yapılmış olduğu doğrulanan başvurular için kabul işlemi yapılır. Bilgisayardan ilgili başvuru için çıktı alınır, üç adet fotoğraf eklenir, hasta sevk eden polikliniğe çıktıyla beraber geri gönderilir. Poliklinik hekimi tarafından çıktıya hastayla ilgili teşhis, tedavi, ortez-protez gibi gerekli malzemeler belirtilmiş olarak başvuru tekrar rapor kalemi birimine gelir. Tüm yapılanlar tekrar kontrol edildikten sonra Sağlık Kurulu Kayıt Defterine başvuru kaydedilir. Servislerde yatarak tedavi gören hastaların istirahat, ilaç ve/veya tıbbi sarf malzemesi gerekli olanların sevk kâğıtlarına veya karnelerine ilgili klinisyen tarafından istirahat süreleri, ilaç ve/veya tıbbi malzemeler yazılarak sağlık kuruluna sevki yapılır. Kişiler üç adet vesikalık fotoğrafla başvurur. İlaç alımı, ameliyatlarda kullanılacak sarf malzemesi, sağlık ile ilgili cihaz ( işitme cihazı, kan şekeri ölçme cihazı vb. ) ile ilgili raporlar, Rapor Kalemine teslim edilir. Aynı gün deftere kayıt yapılır. Bir gün sonra varsa aynı uzmanlık dalından üç hekimce, yoksa birbirine yakın üç uzmanlık dalından hekimlerce imzalanıp, onaylandıktan sonra hak sahibine ya da yakınlarına verilir. Tek hekimin verdiği raporlar, Rapor Kaleminde Rapor Kayıt Defterine kaydedilip sayı no aldıktan sonra hak sahibine verilir. Sağlık Kurulunca verilmesi gereken raporlar (Her türlü özürlülük ile ilgili raporlar, silah ruhsatı alımı için sağlık raporları, heyetçe verilmesi gereken sağlık durumu bildirir raporlar, yirmi günü aşan istirahat raporları ) haftanın her günü heyete girer. Heyetten çıkan karar rapor kalemince rapor halinde yazılır. İmza ve onay işleminden sonra hak sahibine veya yakınlarına verilir. Aynı gün çıkan karar rapor kalemince bir rapor halinde yazılır, imza ve onay işlemlerinden sonra hak sahibine verilir.

  YanıtlaSil
 8. Adsız12:48 ÖS

  Değişik nedenlerle yatalak veya ağır özürlü hastalar sağlık kuruluşlarına ulaşmakta çok büyük güçlükler yaşamaktadır. Bu sorunları azaltmak, hasta ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmak amacıyla ihtiyacı olan bireylere evinde ve aile ortamında eğitimli personel ile sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini ifade etmektedir. Evde sağlık hizmetlerinde öncelikle yatalak olan hastalara hizmet verilmesi amaç edinilmiştir. Yürüyebilen, sağlık kurum ve kuruluşlarına ulaşabilecek durumdaki ağır özürlü olmayan hastalar, hizmet kapsamında bulunmamaktadır. Evde sağlık hizmeti verilen kişilerin mevcut durumları hariç, yeni oluşan acil haller birimin görev alanına girmez. ( Acil durumlarda 112 Ambulans servisi veya direk sağlık kuruluşu acil servise başvuru yapılır. )

  YanıtlaSil
 9. Adsız12:48 ÖS

  Sitelerinden alıntıdır:

  "Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları

  Tedavisi İle İlgili Önerilere Uyma:

  Hasta, tedavisi ve ilaçlarla ilgili tavsiyeleri dikkatle dinlemeli ve anlayamadığı yerleri sormalıdır.

  Hastanın, tedavisiyle ilgili önerilere uyum sağlayamama durumu söz konusu ise bunu sağlık çalışanına bildirmesi gerekir.

  Hasta, sağlık bakım ve taburculuk sonrası bakım planını beklendiği gibi doğru anlayıp anlamadığını belirtmesi gerekir.

  Hasta, uygulanacak tedaviyi reddetmesi veya önerilere uymamasından dolayı doğacak sonuçlardan kendisi sorumludur.

  ZİYARETÇİ POLİTİKAMIZ:

  Yatarak tedavi gören hastalarımız ve yakınları şunu asla unutmamalıdırlar. Ziyaretçi kabul etmek için değil tedavilerinin en iyi koşullarda ve zamanında yapılmasını sağlamak için yatmaktadırlar. Hastanemizde, Yoğun Bakımlarda yatan hastalarımıza ziyaretçi kabulü yapılmamaktadır.

  Ziyaretler günün iki farklı saatinde birer saat olarak düzenlenmiştir.

  - Hasta ziyaretleri her gün: 13.00 – 14.00 ve 19.00 – 20.00 saatleri arasındadır,

  -Ziyaretlere 12 yaşından küçük çocuklar kendi sağlıkları açısından alınmamaktadırlar,

  -4207 Sayılı kanun gereği hastanemizin genelinde sigara içilmesi yasaktır.

  Ziyaret sırasında yataklara oturulmaması ve yüksek sesle konuşulmaması önemle rica olunur.

  REFAKATÇİ POLİTİKAMIZ:

  Yatan hastalarımıza refakatçi gerekip gerekmediğine hastanın doktoru tarafından karar verilir. Refakatçiler hastane tarafından uygulanan tüm kurallara uymak durumundadır.

  Yoğun bakımlarda ziyaretçi uygulaması olmadığı gibi refakatçi uygulaması da bulunmamaktadır. Doğum servisinde erkek refekatçi kabul edilmemektedir.

  ŞİKAYETÇİ POLİTİKAMIZ:

  Hastanemizden hizmet almakta olan hatalarımız ve yakınları almış oldukları hizmetlere ilişkin öneri, istek ve şikayette bulunabilmektedirler.

  -Dilek, öneri, memnuniyet ve şikayetler, hastanemizin çeşitli alanlarında yer alan öneri, istek ve şikayetler kutusuna yazılı olarak bırakılabilir,

  -Hasta hakları birimine yazılı veya sözlü olarak iletilebilir,

  -Hastanemiz internet sitesi üzerinden ilgili bölüme girilerek iletilebilir,

  HASTANEMİZDE YATIŞINIZ YAPILACAKSA;

  Yanınızda; pijama, terlik, peçete, ıslak mendil ve kişisel malzemelerinizi, kullanmakta olduğunuz ilaçları ya da tedavinizin ayrıntılarını içeren bilgileri getirmelisiniz.

  Tedavinizden sorumlu hekim ve hemşirenize sorularınızı iletebilirsiniz, Sizinle ilgili yapılan işlemlerde mahremiyete özen gösterileceğinden emin olabilirsiniz.

  Acil durumlar için yatağınızın başında bulunan acil çağrı zilini kullanabilirsiniz.

  Hekiminiz sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki defa sizi yerinizde ziyaret eder.

  Odanızda ya da serviste bulunan telefonları size gelen telefon aramalarını cevaplamak için kullanabilirsiniz, ancak siz dışarıyı arayamazsınız.

  Hastanemizde hastalarımız için yemek saatleri;

  Kahvaltı; 06.00-07.00

  Öğle yemeği: 11.30-12.30

  Akşam:18.00-19.00
  "

  YanıtlaSil
 10. Adsız12:49 ÖS

  Hizmetleri
  Genel Cerrahi Kliniği
  Göz Hastalıkları Kliniği
  Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği
  Kardiyoloji Kliniği
  Kulak Burun Boğaz Kliniği (KBB)
  Nöroloji Kliniği
  Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği
  Üroloji Kliniği
  Ağız ve Diş Sağlığı
  Anestezi ve Reanimasyon
  Beslenme ve Diyet Bölümü
  Biyokimya Laboratuarı
  Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji
  Hemodiyaliz Ünitesi
  Mikrobiyoloji Laboratuarı
  Odyoloji Bölümü
  Patoloji Laboratuarı
  Psikiyatri (Ruh ve Sinir Hastalıkları) Kliniği
  Psikoloji Kliniği
  Radyoloji Kliniği
  Taş Kırma (ESWL Cihazı) Kliniği
  Acil Servis
  Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi
  (Dermatoloji) Cildiye Kliniği
  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği
  Dahiliye Kliniği
  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği

  YanıtlaSil

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen randevu blogu Randevular.org fikirlerinize önem vermektedir. Hastane randevu, mhrs randevu, sağlık ocağı randevu, tapu randevu,özel hastane randevu işlemleriniz hakkında merak ettiklerinizi buradan bize iletebilirsiniz.

Sitemizde yorum yapabilmek için üyelik gerekmemektedir. Yorum yapabilmek Yorumlama Biçimi'nden Adı/URL yazan yeri seçin. URL yazan kısmı boş bırakın ve yorumunuzu yapın. İsminizi vermek istemezseniz aynı yerden anonim seçeneğini seçerek yorumunuzu gönderin.

*Randevular.org sitesinde yer alan tüm bilgiler ziyaretçilerine kolaylık oluşturmak amacıyla internetten derlenerek oluşturulmuştur.