Çarşamba, Ağustos 14, 2013

Finike Devlet Hastanesi Randevu Alma

FİNİKE DEVLET HASTANESİ
Hakkında:
-
E-Randevu:

Tüm devlet hastanelerinden MHRS randevu sistemi ile randevu alınmaktadır. Üstteki sayfadan MHRS randevu sistemine ulaşacaksınız. Açılacak olan sayfada sisteme giriş yaparak online olarak randevu alabilirsiniz.

Hastaneden online randevu almak için yapmanız gerekenler:

1- Üstte yer alan 'Finike Devlet Hastanesi Randevu Alma' bağlantısını tıklayınız.

2- Sağlık Bakanlığı Online Randevu (MHRS Sistemi) sayfası açılacaktır.Açılan sayfada sağ tarafta yer alan "Randevu Al" tuşunu tıklayın. Daha sonra Hastane Randevu Merkezi'ne yönleneceksiniz. Açılan sayfa Vatandaş Giriş ekranı. 

3- TC Kimlik numaranız istenecek. TC Kimlik numaranız ile sisteme giriş yapın. Şayet daha önceden sisteme kaydolmadıysanız sisteme üye olmanız gerekecek.

4- İl,Sağlık Ocağı, Aile Hekiminizi seçiniz ve randevu ara tuşunu tıklayınız.

5- En son adımda Aile hekiminizin altında açılacak olan bölümde, yeşil renkli boş randevu   saatlerine tıklayarak randevu alma işleminizi onaylayabilirsiniz.
Telefonla Randevu:
182 MHRS Randevu Sistemi ile randevu alabilirsiniz.

1- 182 numaralı MHRS randevu numarasını arayın. 

2- Aradığınız telefonda canlı operatörler sizden TC Kimlik numaranızı isteyecekler.

3- Randevu almak istediğiniz sağlık ocağı ve aile hekiminizi söyleyiniz. 

4- Randevu almak için uygun tarih ve saatleri operatör size söyleyecektir. 

5- Randevu almak istediğiniz tarihi seçtikten sonra işleminiz tamamlanacaktır.
Laboratuar Tahlil Sonuçları-
Laboratuvar sonuçları için tıklayın.
Doktor Çalışma Listesi
E-Reçete 
-
Adresi
Kızılca Mahallesi. Finike/Antalya
Telefonu
(0242) 855 20 00 - 855 11 89 (santral)
Faks
(0242) 855 16 20
Web Sayfası:
Ulaşım
-
Harita


Daha Büyük Görüntüle

5 yorum:

 1. Melahat5:29 ÖS

  Finike devlet hastanesinden randevu almak istiyorum. Söylediklerinizi yaptım ama finike devlet hastanesi seçtim istediğim klinikleri falan seçtim ama randevu alamıyorum . Dolu mu hep ben mi yanlış yaptım :S

  YanıtlaSil
 2. Adsız1:31 ÖS

  Bende devlet sağlık alanında çok gelişti. Finike devlet hastanesinin eski hali ile son zamanlardaki halini kıyaslıyorum da arada dağlar kadar fark var. Son on senede türkiye de sağlık alanında hepimizin de gördüğü gibi büyük gelişmeler oldu. Sırf şu randevu sistemi bile insanları sefaletten kurtardı. Ne çile çekmişiz eskiden. Git sıra bekle kabalaık pislik. Şimdi insan gibi saatin belli günün belli doktoruyn belli rahat rahat gidiyorsun.

  YanıtlaSil
 3. Nilüfer4:59 ÖS

  Bu mhrs randevu sisteminin üyelik formu çok uzun ya yaşlılar falan hayatta yapamaz.

  YanıtlaSil
 4. Adsız5:00 ÖS

  CAN ÇİÇEKLERİ Finike Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’nde can çiçekleri projesi başlatıldı. Uygulamaların etkinliğinin sağlanması ve çocukların birbirleri ile etkileşiminin sağlanması amacıyla çocuk kliniğinde masal odası oluşturuldu. Bu kapsamda polikliniklerde hasta çocukların hastane fobilerini ortadan kaldırmak, çeşitli materyallerle muayeneyi sevimli hale getirmek, kliniğe yatan çocukları mutlu edecek etkinliklerde bulunmak, çeşitli kostümlerle hikâye okuyup profesyonel yüz boyama çalışmaları yapmak, annelerle çocuk gelişimi hakkında sohbetler yapmak, çocuk sağlığı ile ilgili güncel konuların paylaşıldığı bilgi köşesi çalışmaları yapılmaktadır. Uygulamalar hafta içi her gün saat 8.00-12.00 arasında Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi öğrencileri tarafından klinikte tedavi gören çocuklara yapılmaktadır.

  YanıtlaSil
 5. Adsız5:03 ÖS

  Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından 1971 senesinde yapımına başlanan 50 yataklı Finike Devlet Hastanesi 1974 senesinde hizmete açılmıştır. Zaman içerisinde ihtiyaca cevap vermekte zorlanan hastane yine vatandaş devlet işbirliği ile ek bloklar yapılarak 1989 senesinde 100 yatak kapasitesine çıkartılarak hizmetine devam etmiştir. 1992 senesinde eski bina restore edilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Çocuk Hastalıkları Servisi, Diş Poliklinikleri ve Döner Sermaye Müdürlüğü hizmete sunulmuştur.

  Yine 1992 senesinde eski bina arkasına ek bina yapılarak bu alanlara arşiv, depo ve 80 tonluk su deposu yapılmıştır. 1994 senesinde halkın desteği ile yoğun bakım ünitesi açılmıştır. Hastanenin kapasitesinin büyümesi ile mevcut binaları yetersiz kalmaya başlamıştır. Yeni birimlerin açılabilmesi için 1997 senesinde Röntgen Ünitesi ve idari birimlerin taşındığı ek bina yaptırılmıştır.

  Hastane 1998 senesinde hastane otomasyon sistemine geçerek tüm devlet hastaneleri arasında hastane otomasyon sistemine giren 7 hastaneden birisi olmuştur. 1998 senesinde hemodiyaliz hastalarının tedavilerini yapabilmek için hemşire lojmanı olarak kullanılan alanın restore edilerek bir bölümü 11+1 cihaz kapasiteli Hemodiyaliz birimi açılmıştır. Geri kalan hemşire lojmanının bir bölümüne Fizik Tedavi ünitesi açılmıştır.

  2011 senesinde hastane bünyesine katılan Bilgisayarlı Tomografi hizmeti ile hastaneye müracaat eden hastalara ve çevre hastanelere Bilgisayarlı Tomografi hizmeti verilmeye başlanıldı.

  2013 yılında yapılan çalışmalar ve düzenlemeler ile hastaların rahat ve konforlu alanlarda bekleyerek hizmet almalarını sağlamak amacıyla bekleme alanları genişletildi. Hastane bünyesine alınan ve yenilen fizik tedavi cihazları ile 10 yataklı Batı Antalya’nın en büyük fizik tedavi ünitesi hastalarımızın hizmetine sunuldu. Aynı sene içersinde hastanenin ve bölgenin en çok ihtiyacı olan MR hizmeti hastane bünyesine katılarak hastaların ve bölgenin hizmetine sunuldu. Bölgede bulunmayan Kemik Dansitometri cihazı, Taş Kırma Cihazı (ESWL), Panoramik Çene Röntgeni, EEG cihazı, EMG cihazı, 2 adet skopi cihazı alınarak hastanemiz bünyesine katıldı. Bölgemizin ihtiyacı olan ve hastanemize ilk defa ataması yapılan kardiyoloji uzmanı için koroner yoğun bakım servisi açıldı. Kardiyoloji uzmanımızın ihtiyacı olan EKOKARDİOGRAFİ cihazı hastanemiz bünyesine katıldı. Genel yoğun bakım servisi genişletilerek yatak kapasitesi arttırıldı. Hastanemizde yatan hastalarımızın kaliteli hizmet alabilmelerini sağlamak için yeni yataklar alında ve eskileri ile değiştirilmeye başlanıldı. Ataması yapılan patoloji uzmanı için patoloji laboratuarı açıldı.

  2014 Yılında Kardiyoloji polikliniğimize muayene olan hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Eforlu EKG, Ritim ve Tansiyon Holter birimleri hizmete açılmıştır. Yine 2013 yılında yapımına başlanıp 2014 yılının ilk aylarında Yeni Acil Servis binamız hizmete girmiştir.

  YanıtlaSil