Pazartesi, Kasım 17, 2014

MHRS Randevu Alma

MHRS RANDEVU ALMA
Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile randevu almak çok kolay. İnternetten , telefonla veya doğrudan hastanelerden mhrs randevu almak mümkün. Hemen altta yer alan linki tıkladığınız zaman açılacak olan sayfadan online olarak randevu alabilirsiniz.
İnternetten MHRS Randevu Nasıl Alınır?

MHRS sistemi ile internetten randevu almak için hemen üstte yer alan bağlantıyı tıklayın. MHRS randevu sistemine giriş yapın.  Merkezi Hekim Randevu Sistemine ilk defa giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için gerekli yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. Mobil Cihaz Kullanarak; MHRS Mobil uygulaması IOS, Android, Windows ve Blackberry işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. 
Telefonla MHRS Randevu Nasıl Alınır? 

MHRS sisteminden telefonla randevu almak için ALO 182 aranabilir. 
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. 

Hastanede MHRS Randevu Nasıl Alınır? 

Hastane İçi Randevu Alımı; Hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile kontrol ve konsültasyon randevuları yanında muayene randevusu da alınabilir.


* Randevular.org tarafından hazırlanan bu sayfa ziyaretçilerine kolaylık sunmak için hazırlanmıştır. Adı geçen kurumlarla Randevular.org'un bağlantısı yoktur.

Ayrıca farklı işlemler için detaylı bilgileri edinebileceğiniz sayfalar altta yer almaktadır:

MHRS Randevu ücreti ne kadar?
MHRS Şifremi unuttum.
MHRS Randevu İptal.
MHRS Randevu Görüntüleme.

25 yorum :

 1. Ali Fuat Kasımoğlu11:04 ÖS

  Merhaba,

  okmeydanı devlet hastanesinden randevu almak isterken bu sayfayı buldum. Oldukça güzel hazırlanmış teşekkürler. Ama ben tüm denilenlerin 1 saat kadar uğraşak yaptıktan sonra hastaneden randevu almak istediğimde yani mhrs 'de 2 hafta boyunca randevu almam mümkün değil. Tüm doktorları seçiyorum yine alamadım. Bunun bir kolay yolu var mıdır acaba. Ya da 182 yi arasam mhrsden farklı olur mu ...

  Saygılarımla,

  Ali Fuat Kasımoğlu

  YanıtlaSil
 2. Şifre falan istiyor bu:s

  YanıtlaSil
 3. MHRS randevu sistemi telefonla da aranıyor ya o paralı mı bedava mı buradan almak çok uzun geldi bana. Hadi ben aldım yaşlılar falan nasıl alacak ya hiç düşünmemişler iki sayfa yazı form falan uzun işler . Olmamış kısaca bu sistem..

  YanıtlaSil
 4. Kamuran5:58 ÖS

  182'den de randevu almak mümkün dimi?

  YanıtlaSil
 5. Bu sistem süper ...

  YanıtlaSil
 6. Adsız3:40 ÖS

  Mhrs ücretli mi yani para alınıyor mu?

  YanıtlaSil
 7. Adsız3:42 ÖS

  Ben şifremi unuttum :S Ne yapmam lazım

  YanıtlaSil
 8. Adsız3:42 ÖS

  Nasıl randevu alınır?

  YanıtlaSil
 9. Adsız3:44 ÖS

  MHRS randevumu iptal etmek istiyorum, gitmekten vazgeçtim ne yapmam lazım?

  YanıtlaSil
 10. 182'yi arasam internete göre daha çabuk randevu alabilir miyim? Yani en erken ne zamana randevu almam mümküm olur acaba

  YanıtlaSil
 11. Adsız3:45 ÖS

  mhrs veya 182'den en fazla kaç randevu alabilirim ?

  YanıtlaSil
 12. Kendinize ve yakınlarınıza her aramada en fazla dört randevu alabilirsiniz. Aynı güne kendinize farklı polikliniklerden en fazla iki randevu alabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 13. Ben randevu hesap bilgilerimde değişiklik yapmak istiyorum Nasıl değiştiririm ?

  YanıtlaSil
 14. http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Hesap Bilgileri" kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 15. Adsız4:15 ÖS

  Tıpta uzmanlık gerektiren bölümlere yandal randevu nasıl alınır?

  YanıtlaSil
 16. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tıpta İleri Uzmanlık Gerektiren ( Yan Dal ) Branşlara Nasıl Randevu Alınır?

   Tıpta ileri uzmanlık gerektiren yan dal branşlara vatandaşlarımızın bilinçsiz tercihlerinin yol açtığı karmaşayı önlemek amacıyla randevular uzman hekim kontrolünde verilmektedir.

   Yan dal branşlarından randevu almak isteyen vatandaşlarımız, ilgili ana dal hekimine muayene olduktan sonra hekimleri tarafından uygun görüldüğü takdirde "Takip Gerektiren Hasta" olarak sisteme kaydedilmektir.

   Sistemde kayıtlı olanlar;
   ALO182 hattından,

   www.hastanerandevu.gov.tr ,
   www.saglikrandevu.gov.tr web adresinden
   MHRS Mobil uygulamasından faydalanarak kendileri randevu oluşturabilmektedirler.

   Sil
 17. Mahmut4:18 ÖS

  Aile hekimliği mhrs hakkında bilgi verir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 18. Adsız4:20 ÖS

  MHRS randevu paralı mı bedava mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Mahmut4:23 ÖS

   Beleş değil yani ondan internetten randevu almak böyle zor demek :) Anladım olayı. Paralı olana gidelim diye bunu böyle yapıyorlar sanki :)

   Sil
  3. Adsız4:24 ÖS

   Bedava ne var ki zaten :)

   Sil
 19. Adsız4:32 ÖS

  182'den almak daha kolay randevu... Gerçi internetten de bedava olması avantaj..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız8:07 ÖS

   İnterneten de almak çok kolay randevuyu. İlk üyelik yaptıktan sonra mhrsye gerisi her zaman aynı. Üstelik sık sık randevu almak zorunda kalanlar için bedava olması da çok ama çok büyük avantaj. 182 ile olan mhrs randevu parayla. İnternetten olursa beleş :)

   Sil

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU