Cumartesi, Aralık 06, 2014

ACIPAYAM DEVLET HASTANESİ

Acıpayam Devlet Hastanesi
Hakkında
Randevular.org tarafından hazırlanan bu sayfada Acıpayam Devlet Hastanesi’nin adres ve iletişim bilgileri, randevu sistemi ve hastane hakkında bilgiler yer almaktadır.
MHRS Randevu
Acıpayam Devlet Hastanesi randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 MHRS servisi ile randevu alabilirsiniz.
İletişim Bilgileri
Adres:Acıpayam, Sağlık Cd, Denizli
Telefon:(0258) 518 1064
Faks:
Web Sitesi
www.acipayamdh.gov.tr/
Hastane
Hastanenin tarihçesi : "Acıpayam İlçesi'nde sağlık hizmetleri 1938 yılında Hükümet Tabipliği uygulaması ile başlatılmış ve 1948 yılına kadar devam ettirilmiştir. 1948 yılında Acıpayam İlçesi Sağlık Merkezi kurulmuş ve 1986 yılına kadar bu merkezde sağlık hizmeti sunulmuştur. Sağlık hizmetine olan talep ve nüfus artışı da dikkate alınarak 1986 yılında şimdiki Acıpayam İlçesi Belediyesi hizmet binasında devlet hastanesi olarak hizmete başlamıştır. Acıpayam Devlet Hastanesi 1997 yılı Kasım ayına kadar eski hizmet binasında hizmet vermeye devam etmiş ve bu tarihte halkın bağışları ile yapımı tamamlanan Çamlık Mahallesi'nde bulunan hizmet binasında 50 yataklı olarak hizmete başlamıştır.

Vatandaşımızın nitelikli sağlık hizmetine olan talep artışı ve mevcut hizmet binasının depreme dayanıksız çıkması üzerine aynı arazi üzerine 100 yataklı devlet hastanesi inşaatı bakanlığımız ile TOKİ arasında yapılan protokol çerçevesinde büyük bir kısmı yapılmış olup yeni hastane taşınılmış olup, insaat olan kısım devam etmektedir."
HaritaHiç yorum yok :

Yorum Gönder

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU