Pazar, Aralık 07, 2014

Edirne Devlet Hastanesi Randevu Alma

Edirne Devlet Hastanesi
Hakkında
Randevular.org tarafından hazırlanan bu sayfada Edirne Devlet Hastanesi'nin adresi, telefon numarası, randevu alma sistemi hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu sayfada yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur.
MHRS Online Randevu
Edirne Devlet Hastanesi randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Hastane hakkında sitelerinden alıntılanan bilgi:" Tarih boyunca Edirne ili hastaneler konusunda birçok önemli hastaneye ev sahipliği yapmıştır. İmaretlerle başlayan, hastaları tedavi etme amacı ile ilimizde birçok hastane kurulmuştur.
  • Avrupa kıtasında Türkler tarafından ilk kurulan Cüzzam Hastahanesi,
  • II.Bayezid Külliyesi Darüşşifası,
  • Edirne Sarayı Hastalar Sofası,
  • Sanayi Kışlası (Redif Dairesi),
  • 1000 Yataklı Edirne Merkez Hastahanesi (Hastanei Askeri),
  • Karaağaç Asker Hastahanesi.
                Edirne kale duvarlarıyla burçlarının harap olup tehlikeli hale gelmesi üzerine, şehrin önde gelen kişilerinin 1866 yılında Vali Hurşit Paşa başkanlığında yaptıkları bir toplantıda, kale duvarları ve burçlarının yıktırılarak taş ve arsalarının satılmasına, elde edilecek para ile bir Gureba Hastanesi, fakir ve kimsesiz çocuklar için de bir İslâhane (Yetiştirme Yurdu) yapılmasına karar verilmiştir. Bu iş için belediyede özel bir komisyon kurulmuş ve hemen aynı yıl sonunda Sultan Selim Cami’i yakınında, kırlangıç bayırı ile Taftin Ağa sokağı arasında Gureba  Hastanesi adı verilen bina inşa edilmiştir. "
Telefonla Randevu
182 MHRS servisinden telefonla randevu almak mümkün. 
İletişim Bilgileri
Adres:Sarıcapaşa Mh. Edirne Devlet Hastanesi Polikinlikler İç Yol No:22 Pk:22030 Edirne Merkez/edirne, 22030

Telefon:(0284) 214 5510
Faks:0 284 212 32 41
Web Sitesi
Harita

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU