Cumartesi, Aralık 06, 2014

Sungurlu Devlet Hastanesi

Sungurlu Devlet Hastanesi
Hakkında
Randevular.org tarafından hazırlanan bu sayfada Sungurlu Devlet Hastanesi’nin adres ve iletişim bilgileri, randevu sistemi ve hastane hakkında bilgiler yer almaktadır.
MHRS Randevu
Sungurlu Devlet Hastanesi randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 MHRS servisi ile randevu alabilirsiniz.
İletişim Bilgileri
Adres:
Yeni Hayat Mah., Dr. Sadık Ahmet Cd, Sungurlu Merkez/Çorum
Telefon:(0364) 311 8007
Faks:
Web Sitesi
sungurludh.saglik.gov.tr/
Hastane
Sitelerinden alıntılanan bilgi:" Sungurlu Devlet Hastanesi 1964 yılında Sungurlu ilçesi Hacettepe Mahallesinde 50 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. 1970 yılında ek bina ile birlikte yatak kapasitesi 75’e çıkarılmıştır. Artan nüfus yoğunluğu ve günün ihtiyaçlarına göre yetersiz kalan hastane binamızın durumu; zamanın Sağlık Bakanı Mehmet AYDIN Bey’in İlçemizi ziyaretleri sırasında gündeme getirilmiş ve 100 yataklı yeni bir hastane binasına ihtiyaç duyulduğu belirtilmiştir. Bu gelişme üzerine, 1983 yılında Yeni Hayat Mahallesi Doktor Sadık Ahmet Caddesi’nde 100 yataklı yeni bir hastane binasının tahsisi yapılmış ve 17 Kasım 1993 yılında yeni hastane binasına taşınılmıştır. 1998 yılında hastane binasının bazı bölümlerinde çatlak ve kaymalar meydana gelmiş ve konu sağlık müdürlüğü aracılığı ile Sağlık Bakanlığına bildirilmiştir. Akabinde Gazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Orta Doğu Üniversitesi uzman Mühendislerince hastane incelenmiş olup, binanın güçlendirilmesine dair rapor tanzim edilmiştir. Ancak güçlendirmenin yüksek maliyet getireceği görülmüş ve bu haliyle de modern sağlık çalışmalarına uygun olmadığı düşünülmüştür. Daha sonra Sağlık Bakanımız sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ hastanemizi ziyareti sırasında, 150 yataklı yeni, modern bir hastane binasının yapılması talimatını vermiştir. Böylelikle 02.11.2007 tarihinde yapımına başlanan yeni hastane binamızın, 20.03.2009 tarihinde geçici kabulü yapılmış, 06.06.2009 tarihinde ise taşınma işlemleri gerçekleştirilmiştir."
Harita


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU