Çarşamba, Kasım 26, 2014

LEPRA DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR HASTANESİ RANDEVU ALMA

LEPRA DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR HASTANESİ
Hakkında
Hastane 1981 senesinden beri Lepra (Cüzzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sağlık Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzzamla Savaş Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla tüm Lepra hastalarına hizmet vermektedir. Hastanemizin kuruluşundan önce de cüzzamla ilgili çalışmalarıyla öne çıkan ve 2002 yılında emekliye ayrılan Prof. Dr. Türkan SAYLAN  tam 21 yıl boyunca gönüllü olarak üniversitedeki görevinin yanında hastanemiz başhekimliği görevini başarıyla sürdürmüştür.
 
Hastalar hekim tarafından yapılan ilk muayenelerinde sorunları saptandıktan sonra Lepra hastalığıyla ilgili durumlarının irdelenmesi, gelişmelerinin izlenmesi için hastanenin Fizik Tedavi Rehabilitasyon , Göz , Sosyal Hizmetler ve aktivasyon durumlarının incelenmesi için de Basil Laboratuarına giderler. Hastaların eğer lepra dışında sorunları varsa hastanemiz içindeki Dahiliye, Diş, Cildiye gibi uzmanlık polikliniklerine başvurabilirler.
E- Randevu
Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel: (0212) 570 10 26
Faks: 
Web Sitesi
                    www.leprahastanesi.gov.tr/    
Harita

DERİ VE TENASÜL HASTALIKLARI HASTANESİ RANDEVU ALMA

DERİ VE TENASÜL HASTALIKLARI HASTANESİ
Hakkında
Hastane 1908 senesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak Beyoğlu Kuledibi'nde Emrazı Zührevi hastanesi olarak kurulmuştur.
Bilahare 1918 senesinde Hasköy'e nakledilmiştir. Hasköy'den yeri olan Cankurtaran'a nakledilmiş ve belediyeye bağlı olarak 1982 senesine kadar çalışmış ve yine aynı sene yapılan bir protokol ile Sağlık Bakanlığına devredilmiştir.
Eminönü Cankurtaran semtinde bulunan hastane binası, Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğundan, İl Sağlık Müdürlüğü'nün uygun gördüğü şekilde boşaltılarak 15.03.2009 tarihi itibarıyla Bakırköy Lepra Hastanesi bahçesindeki binada hizmetine devam etmektedir.
02/11/2012 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul İli Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlanmıştır.
E- Randevu
Deri ve tenasül hastalıkları hastanesi  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  (0212) 572 82 93 - 94
Faks: (0212) 572 82 79
Web Sitesi
                        deritenasul.saglik.gov.tr/
Harita

BAKIRKÖY DR.SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RANDEVU ALMA

BAKIRKÖY DR.SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
Hakkında
Hastane kuruluşuna ilişkin öneri Sağlık Bakanlığı'na  1965 senesinde yapılmış, 1969 senesinde hastane hizmete hazır hale gelmiştir. 1970 senesinde 100 yataklı Tropikal Hastalıklar Hastanesi olarak açılmıştır. 30 Eylül 1985 senesinde genel amaçlı Devlet Hastanesi'ne dönüştürülen 150 yataklı hastanemiz,  2000 senesine kadar bu statüde hizmet vermiştir.
1998 senesinde 75. Yıl Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastanesi, hastanemiz bünyesine katılmıştır. Hastanemiz 28 Eylül 2000 tarihinden itibaren Prof. Dr. Erşan AYGÜN 'ün kurucu başhekimliğinde 'Eğitim ve Araştırma' misyonunu da  üstlenerek, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma  Hastanesi ismini almıştır.
E- Randevu
Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  (0212) 414 71 71 
Faks: 
Web Sitesi
                     www.beah.gov.tr/   
Harita

BAKIRKÖY MAZHAR OSMAN RUH SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RANDEVU ALMA

BAKIRKÖY MAZHAR OSMAN RUH SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
Hakkında
Hastane, Üsküdar’daki Atik Valide Külliyesi’nde bulunan Toptaşı Bimârhanesi’nin devamı olarak kuruldu. Dönemin Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Başbakan İsmet İnönü ve Sağlık Bakanı Refik Saydam’ın onayı ile 1924 yılında başlayan taşınma süreci 15 Haziran 1927’de tamamlandı ve Toptaşı Bimârhanesi kapatıldı.
 
Hastane, İstanbul Emraz-ı Akliye ve Asabiye Hastanesi adıyla Reşadiye Kışlası arazisinde hizmet vermeye devam etti. Hastane, aynı zamanda Türkiye’deki modern psikiyatrinin de kurucusu olarak kabul edilen Dr. Mazhar Osman (1884-1951), öğrencileri Dr. Fahrettin Kerim Gökay, Dr. Şükrü Hazım Tiner, Dr. Ahmet Şükrü Emet ve Dr. İhsan Şükrü Aksel’in desteği ile kurulmuş ve gelişmiştir.
 
Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman, Türkiye’de psikiyatri, nöroloji ve nöroşirurji/beyin cerrahisinin gelişmesine katkıda bulundu. Hastanede beyin cerrahisi servisinin kurulmasına öncülük etti. Bunlarla birlikte, akıl hastalıklarıyla ilgili kavramları, anlayışları değiştirmiş; psikiyatrinin tıbbın içinde bir dal olarak değerlendirilmesi ve ülkemizde tanınmasında; birçok hekimin ihtisas olarak psikiyatriyi seçmesinde önemli katkısı olmuştur. Tıp literatürüne çok sayıda eser kazandırmış; 1940’a kadar başhekimlik görevini sürdürmüştür.
 
1940’lı yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi ekonomi bozulmuş, yeterli olmayan devlet yardımları daha da azalmıştı. Bu dönemde hasta sayısı 3000’den 5000’e çıktı. Yeni kurumların açılamaması aynı yatak sayısına hastanın ilave olmasına yol açtı; bu durum Bakırköy’de ölüm oranlarının artmasına sebep oldu. Bu yıllarda hastanenin çevre düzenlenmesine ve binaların yenilenmesine de katkıda bulunuldu. Hastanenin kurulduğu “İç Bahçe” olarak adlandırılan alana 4000 m uzunluğunda duvarlar çevrildi. Reşadiye Kışlası binaları restorasyonu yapılarak, bazı pavyonlar iki katlı hale getirildi. Bakırköy’ün gerekse Türkiye’deki psikiyatri çevrelerinin simge görüntülerinden “Düşünen Adam” heykelinin açılışı gerçekleştirildi.
E- Randevu
Bakırköy Mazhar Osman Ruh Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  +90 212 409 15 15
Faks: +90 212 409 15 95
Web Sitesi
                        bakirkoyruhsinir.gov.tr/
Harita

Diş Sözlüğü K

Kanal (Endodontik) Tedavisi 
Diş köklerindeki enfekte sinir dokularının temizlenmesi ve oluşan oyukların cansız bir madde ile doldurulmasından oluşan tedavi yöntemidir.
Kavite/Oyuk 
Çürük temizlendikten sonra dişin içinde kalan boşluk.
Kompozit 
Oyukları tamir etmek için kullanılan beyaz dolgu malzemesi
Kompozit Dolgular 
Estetik dolgulardır.Dirençleri amalgamlardan oldukça düşüktür.sürekli gelişmekte olan kompozit dolgular gün geçtikçe daha dayanıklı hale getirilmektedir.Çürüğü temizlenmiş diş boşluğuna tabaka tabaka konulup,özel bir ışın cihazı ile ışık uygulanarak sertleştirilir.Avantajları renginin diş rengi ile aynı olması ve sertleşme süresi beklenmesine gerek olmamasıdır.Dezavantajları direncinin az olması ve pahalı olmasıdır.
Köprü 
Kaybedilen bir veya birden fazla dişin yerine uygulanan sabit takma dişlerdir.
Kron 
Dişin diş minesi ile kaplı bölümü. Aynı zamanda, dişleri eski haline getirmek için uygulanan bir tür kaplamadır.
Küretaj 
Diş etlerindeki/periodontal ceplerdeki hastalıklı ya da zarar görmüş dokuların temizlenmesi.

Diş Sözlüğü D

Debridman 
Periodontal ceplerdeki bakteri,tartar gibi tahriş edici oluşumları temizleyerek, komşu dokuların iyileşmesini sağlamaya yönelik bir bakteriyel enfeksiyon tedavi yöntemidir.
Demineralizasyon 
Diş minesinin alt yüzeyinde meydana gelen mineral kaybı, diş yüzeyinde beyaz bir nokta şeklinde görünebilir.
Dental rezin 
Dişlerde aşırı hassaslık halinde dişlere uygulanan bir madde. Sadece diğer tedavi yöntemleri başarısız olduğunda bu yola başvurulmalıdır.
Dental vernik/cila 
Aşırı hassas dişler için sodyum florür içeren bir tedavi yöntemidir. Diş yüzeyine uygulanan vernik, dentinin dış yüzeyini kaplar ve dişlerde ağrıya neden olan uyarıcıların pulpaya (diş özüne) ulaşmasını engeller.
Dentin 
Minenin altındaki tabakadır. yetişkin bir insan dişinin %75'ini oluşturur. kemikle aynı yoğunluğa sahip olmasına rağmen ısıya ve dokunmaya duyarlıdır. Dentin canlı bir yapıdır ve % 70’i mineral tuzları; % 20si organik madde ve % 10’u da sudan oluşur. Dentinde çok sayıda kanalcık içerir.
Dentin kanalları 
Dentinin dış yüzeyinden, dişin içindeki sinirlere uzanan mikroskopik/çok küçük kanallar.
Desensitizasyon / Hassasiyeti azaltma 
Diş etinin soyulması. Deskuamatif gingivitis hallerinde, bazı kırmızı ve gri noktalara rağmen diş eti dokusu düzgün ve parlak görünebilir. Ancak, diş eti yüzeyi soyularak kanayan ve aşırı derecede acı veren bir hale de gelebilir.
Dil iltihabı 
Tıp dilinde Glossit denilen bu iltihaplanmanın nedeni, çürük dişler, dişeti iltihabı, sigara, çok sıcak veya çok soğuk şeyler yemeyi alışkanlık haline getirmiş olmaktır. İhmal etmemek gerekir. Çünkü dil kanseri veye dil ülseri belirtisi de olabilir. Mutlaka doktora başvurmak gerekir. Yapılacak ilk iş, sigarayı bırakmak, çürük dişleri tedavi ettirmek, ve kötü alışkanlıkları terk etmektir.
Distal 
Ağzın orta çizgisinden uzağa bakan diş yüzeyleri.
Diş eti çizgisi 
Diş (diş kökü dahil) ve diş eti dokusu arasındaki boşluk.
Diş eti sarkması/free gingiva 
Diş etlerinin kenar yüzeylerinin dişten uzaklaşarak sarkması.
Diş İmplantı 
Eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir.Daha sonra bu kök diş üzerine yerleştirilen protez dişler ile kaybedilmiş diş fonksiyonu yeniden kazanılmaktadır.Estetik açıdan da mükemmel sonuçlar elde edilen . implant kelimesi için diş ekme ; yapay diş ; çakma diş ; vidalı diş ya da vida diş isimleri de kullanılmaktadır.
Diş Kırıkları 
Diş Kırıkları genellikle travma sonrası ortaya çıkan durumlardır. Kırık diş tedavisinde öncelikli olarak travmaya uğrayan dokunun sağlığının korunması gerekir. Sonrasında ise restoratif çeşitli girişimlerle dokuların yeniden eski görünümüne kavuşması sağlanmalıdır. Kırılan diş hemen çekilecek demek yanlıştır.
Dişlerde hassasiyet/Dentinal Hipersentivite 
Sıcak, soğuk, tatlı, ekşi maddelerle temas ettiğinde dişlerinizin verdiği ani, keskin ağrı.

Diş Sözlüğü A

Abrasyon 
1: Deri mukozanın sıyrılması,soyulması veya kazınması
2: Dişin aşınması,yenmesi
3: Deri ve mukoza üzerindeki tahriş bölgesi ,sıyrık ve kazıntı
Abse 
Çevre dokulardan kese tarzında doku ile sınırlı içerisi cerahat ile dolu oluşum.
Ağız duşu 
Bakteri plağı ve debrisi temizlemek amacıyla diş etlerinin üzerine ve altına mekanik bir yöntemle su püskürtmek
Amalgam Dolgular 
En uzun süredir kullanılan dolgu maddesidir. Gümüş,kalay ve bakır alaşımının civa ile karıştırılması ile elde edilir. Çiğneme kuvvetleri karşısındaki direnci çok yüksektir. Dezavantajı görünümünün estetik olmamasıdır.
Analjezik 
Ağrı kesici
Anestezi 
Hissi ortadan kaldırma;cerrahi mücadele için ilaç veya gaz anestetik vererek kişide ağrı ve acı hissini ortadan kaldırma
Anestezi 
Doktorlar, ameliyat sırasında ağrı duymaması için, ameliyattan önce hastaya bir iğne yapar ya da solunum yoluyla bir gaz verirler. Hastanın bilincini yitirerek uykuya geçmesine narkoz, böylece vücudundaki ağrıları duyamayacak duruma gelmesine anestezi, bu duyu yitimine yol açan maddelere de anestezik denir.
Apse 
Bakınız: Abse
Ataşman Seviyesi 
Periodontal liflerin ataşman seviyesinin sayısal ölçümüdür. Genellikle periodontal cep derinliğinin ölçümü ve diş eti çekilmesi (gingival recession) ölçümünün bir araya getirilmesiyle bulunur. Ataşman seviyesi, periodontal hastalıkların seyrini ve tedavinin başarısını değerlendirmede kullanılan en önemli ölçüm yöntemlerinden biri olarak kabul edilir.

BAHÇELİEVLER AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ RANDEVU ALMA

BAHÇELİEVLER AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Hakkında
Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 1998 senesinde 10 ünitli Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmete başlamış ve bu süreç içerisinde kendini sürekli yenilemiştir.
2005 senesinde kapasitesi 40 Ünite çıkan merkez, Esenyurt’ta 5 Ünitlik ‘’Hacı Nedret Köse Ağız ve Diş Sağlığı Diş Tedavi ve Protez Merkezini’’ açmış olup, 2009 Mayıs ayında Esenyurt Devlet Hastanesi’ ne devredilmiştir.
Merkez 2006 senesi Mart ayında yeni binada hizmet vermeye başlanmış olup, hizmete olan yoğun talebi karşılamak amacıyla merkeze bağlı Diş Tedavi Protez Merkezlerinin artırılması hedeflenmiştir.
2008 senesinde Küçükçekmece ilçesinde açılmış olan 9 ünitlik ‘’Yeşilova Diş Tedavi ve Protez Merkezimiz’’ merkeze bağlı olarak hizmet vermiş olup,  1 Mayıs 2014 tarihi itibariyle merkeziden ayrılmıştır.
E- Randevu
Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel: 0 212 441 53 12
Faks: 0 212 441 53 18
Web Sitesi
                        www.bahcelievleragizdis.gov.tr
Harita

İSTANBUL FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RANDEVU ALMA

İSTANBUL FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
Hakkında
HASTANE E-5 Karayolu Üzerinde Bahçelievler'de kurulu olan hastane Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'daki Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastaneleri'nin en büyüğüdür. 1979 senesinde inşaatları tamamlanarak her biri 7500 m2'lik 3 bloktan ilki 1980'de 50 yatakla hizmete açılmıştır. 1990'da ikinci blok ve 1994'te ise yeni bölüm C Blok Yugoslavya iç savaşında yaralanan Bosna-Hersek'li hastalara hizmet vermek üzere hastane konumuna getirilmiş ve iki yıl süreyle Bosna-Hersek savaş gazileri ve yaralı sivillere hizmet vererek tarihsel bir değer kazanmıştır. 1993'te Hastaneye "70. Yıl İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi" adı verilmiştir. 2001 Ekim'inde eğitim hastanesi unvanı alarak "İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi" adını almıştır. Hastane üç Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon eğitim kliniği ile Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'daki 12. eğitim kurumu olmuştur. İl Sağlık Müdürlüğü'nün 16.02.2007 tarih ve 1831 sayılı yazısıyla hastanemizin adı "İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi" olarak değiştirilmiştir. Hastanenin bulunduğu geniş alan birçok sosyal hizmet kuruluşuyla komşudur. Türkiye'deki rehabilitasyon hizmetinde önemli bir yere sahip olan hastane içindeki ameliyathaneleri, ortez-protez atölyesi, ürodinami ünitesi, kemik yoğunluğu ölçüm birimi, emg birimi, spor salonu ve hobi-uğraş evi ile örnek bir rehabilitasyon kompleksidir. Hastanede yatarak tedavi gören hastalar hastalıklarına göre özelleşmiş servislerde yatırılarak tedavi ettirilmektedir. Hastane de 5 ayrı servis ve % 90 – 100 doluluk oranıyla tedavi edilmektedir. Hastane modern tıp biliminin ve teknolojisinin uygulandığı sağlık hizmetlerini sunmak ve gelişmeleri sürekli izleyen deneyimli, bilgili eğitim kadrosuyla hastaların gereksinmelerine üst düzeyde cevap verebilecek uzman hekim yetiştirmek amacıyla hizmetlerini en iyiye götürme çabası ile çalışmaktadır. Hastanede yatan hastalarımıza rehabilitasyon hizmeti veren 4 jimnazyum salonu ve 4 tane fizik tedavi salonu bulunmaktadır. Toplam 34 poliklinikte günde ortalama 650-1000 hastaya üroloji, cerrahi, beyin cerrahisi, dahiliye, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, hidroterapi, FTR poliklinik hizmeti, 600-750 hastaya ayaktan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Ameliyathanesi, 4 yataklı ameliyat sonrası bakım ünitesi, 1 cerrahi servisi ve 1 pediatrik rehabilitasyon servis, 1 omurilik lezyonu servisi, 1 inme ve diğer rehabilitasyon servisi ile hizmet sunmaktadır. Hastane acil servisi olmayıp yatan hastalar için 24 saat daimi nöbet esasına göre çalışmaktadır. Hastane hekim seçebilme sistemine göre çalışmaktadır.
E- Randevu
İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  0212 496 50 00
Faks: 0212 4410 83 7
Web Sitesi
              www.istanbulftr.gov.tr/          
Harita

BAHÇELİEVLER DEVLET HASTANESİ RANDEVU ALMA

BAHÇELİEVLER DEVLET HASTANESİ
Hakkında

E- Randevu
Güneşli Mustafa Dinç Semt Polikliniği  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  (0212) 496 70 00
Faks: (0212) 496 70 96
Web Sitesi
                        
Harita

GÜNEŞLİ MUSTAFA DİNÇ SEMT POLİKLİNİĞİ

GÜNEŞLİ MUSTAFA DİNÇ SEMT POLİKLİNİĞİ
Hakkında

E- Randevu
Güneşli Mustafa Dinç Semt Polikliniği  randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  0212 440 42 10 / 440 40 00
Faks: 0212 630 62 62
Web Sitesi
                        
Harita

BAĞCILAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RANDEVU ALMA

BAĞCILAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
Hakkında
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 15 Kasım 2006 Tarihinde Hasta kabulune başlamıştır.


62.200 metrekare sahip olup 12 bloktan oluşan ve deprem yönetmenliğine uygun olarak inşa edilmiştir.Bağcılar,Esenler ve Güngören ilçelerinin kesiştiği yerde yaklaşık 2.000.000 nüfus kitlesine hitap etmektedir.
E- Randevu
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel:  +90 (212) 440 40 00
Faks: +90 (0212) 440 42 42
Web Sitesi
                            www.beh.gov.tr/
Harita

MEHMET AKİF ERSOY GÖĞÜS KALP VE DAMAR CERRAHİSİ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ RANDEVU

MEHMET AKİF ERSOY GÖĞÜS KALP VE DAMAR CERRAHİSİ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ 
Hakkında

E- Randevu
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi randevu almak için üstteki linki tıkladığınız zaman hastanenin MHRS randevu sayfası açılacaktır. Açılacak olan sayfada TC Kimlik Numaranız ile online olarak randevu alabilirsiniz. Eğer MHRS servisine üyeliğiniz yoksa ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir.
Telefonla Randevu
182 (MHRS)
İletişim Bilgileri
Tel: 212 692 20 00 - 212 548 48 64
Faks: 212 471 94 94
Web Sitesi
                            www.imaeh.gov.tr/
Harita

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU