Cuma, Ocak 01, 2016

E-NABIZ'DA NELER VAR?

e-Nabız sisteminde daha önceden gittiğiniz sağlık tesislerini, bu tesislerde hangi branşlara, hangi tarihte gittiğiniz gibi kapsamlı bilgileri, adınıza yazılmış reçeteleri, reçetenizi yazan doktorun ismini, ilaçları, ilaç bilgilerini görebilir, listedeki ilaçlarla alakalı sizin saptadığınız yan etkileri yazabilir, dilerseniz sonrasında girişini yaptığınız yan etki bilgilerini güncelleyebilir veya silebilirsiniz. Laboratuvarda yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını, aldığınız raporların bilgilerini, ziyaret etmiş olduğunuz sağlık tesisi Teletıp sistemine entegre olmuşsa tıbbi görüntülerinizi ve bunlara ait raporlarınızı inceleyebilirsiniz.
Bunlara ek olarak ilaç alerjisi veya diğer alerjilerinizi sisteme yükleyebilir, yüklediğiniz alerji bilgilerinizi güncelleyebilir veya silebilirsiniz. Sizin girdiğiniz ilaç veya diğer alerji bilgilerine ek olarak doktorunuz tarafından onaylanmış alerjilerinizi ve şayet yaptırmışsanız deri Prick Testi sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz. MHRS ile birlikte çalışan e-Nabız sisteminde sağlık tesisi randevularınızı alabilirsiniz. Randevunuza hekim notu ekleyebilirsiniz. Randevu bilgilerinizi e-Nabız ana sayfasında bulunan takvimden takip edebilirsiniz. Bireysel sağlık bilgilerinizi yakınlarınızla veya doktorunuzla süreli veya süresiz olarak paylaşabilir, bilgilerinize sizin, yakınlarınızın veya doktorlarınızın ne zaman erişimde bulunduğunu görebilirsiniz. Devamlı veya geçici olarak eklediğiniz bağlantılarınıza mesaj gönderebilir veya onlardan gelen mesajları okuyabilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz sağlık tesislerinde size sunulan sağlık imkanlarını değerlendirebilir, yorumlayabilirsiniz. Data ekleme bölümünü kullanarak tansiyon, şeker, nabız, ağırlık bilgilerinizi dilerseniz manuel, dilerseniz dijital aygıtları kullanarak ekleyebilir, güncelleyebilir ya da silebilirsiniz.
e-Nabız sisteminin mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamasında ilaç hatırlatmalarınız size bilgi mesajı olarak gönderilmektedir. 112 acil butonu yardımıyla acil durumlarda sizin ve yakınlarınızın yaşadığı veya civarınızda gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir durumda, acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle size en kısa zamanda ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.
Sizin girişini yaptığınız veya gittiğiniz sağlık tesislerinden elde edilen sağlık bilgileriyle oluşturulan e-Nabız sisteminde bütün dataların kontrolü yalnızca sizdedir. Dilediğiniz verileri silebilir, dilediklerinizi paylaşabilir ve şayet dilerseniz e-Nabız profilinizi dondurabilir vaya tümüyle kapatabilirsiniz. Unutmayın, profilinizin ve sağlık bilgilerinizin tüm hakları size aittir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU