Aile Hekimi Randevu

AİLE HEKİMİ RANDEVU ALMA
Merkezi Hastane Randevu Sistemi 1 Haziran’dan itibaren Merkezi Randevu Sistemi olarak değiştirildi. Bu tarihten beri dileyen hastalar vakit kaybetmemek için aile hekimi randevu alma işlemlerini tıpkı hastaneler gibi internetten veya 182 nolu randevu sisteminden alabilecekler. Yeni uygulama ile aile hekimleri hastaları adına randevu alabilecekler. Üstelik aile hekimi hastasına ait tetkik sonuçlarını ve reçeteleri online olarak inceleme imkanına kavuştu.
Üstte yer alan bağlantıyı tıkladığınız zaman merkezi randevu sistemine yönleneceksiniz. Tıpkı hastane randevu işlemleri gibi, sisteme üye olduktan sonra bu sayfadan aile hekimi randevu alma işlemlerinizi de yapabileceksiniz.

Sistemi ilk defa kullanacaksanız randevu alabilmek için önce merkezi randevu sistemine kaydolmanız gerekmekte.  İlk olarak üstteki sayfa açıldığı zaman Üye Olun yazan kısmı ( sol alt köşede) tıklayın. Açılacak olan sayfada sizden istenen bilgileri sisteme girin ( kimlik bilgileri vs.). Bu sisteme üye olduktan sonra TC Kimlik numaranız ve parolanız ile randevu alabileceksiniz.

Şayet sisteme üye iseniz sisteme giriş yaptığınız zaman hemen altta yer alan aile hekimi randevu kısmından randevu alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 Aile Hekimi Randevu Almak İçin Tıklayın!

90 yorum :

 1. Burcu.2:12 ÖS

  Aile hekimi uygulaması gerçekten mükemmel bir uygulama. İstediğimiz anda doktora gidebiliyorduk. Gereken herşeyi o bize söylüyordu Allah razı olsun. Ama şimdi bu randevu olayı çıktı işler değişti. Eskiden ne güzel komşuya gider gibi veya bir dostumuza ziyarete gider gibi hekime gidebiliyorken şimdi bu randevu olayı çıktı. Herkes anlamaz ki bu internetten vesaireden. Bence eskisi gibi randevusuz gidebilmemiz gerekli. Yine de hiç yoktan iyidir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şükran.2:30 ÖS

   Burcu hanım çok doğru yazmışsınız. Eskiden ne güzel rahat rahat gidiyorduk. Aile hekimi değil aile dostu gibiydi. Şimdi bu randevu olayı çıktı.Kötü oldu. Rahat gidemiyoruz. İnşallah yine eskisi gibi randevusuz gidilir.

   Sil
  2. Cheesegirl2:32 ÖS

   Bence randevu sistemine geçmesi çok iyi oldu. Eskiden sıra bekliyorduk. Tüm aile sağlığı merkezleri boş değil. Bazen 1 saat beklediğim oluyordu. Şimdi saatle dakikayla hepsi. Çok iyi oldu. Evet herkes internetten anlamıyor ama çağa da ayak uydurmak lazım.

   Sil
  3. Deniz.2:43 ÖS

   Cheesegirl sırf kendinizi düşünmeyin. Bunun yaşlısı var hastası var. Eskiden ne güzel doktora gidiyorlardı. Şimdi o kadar kolay değil. Randevu almak herkes için kolay değil.

   Sil
  4. randevuda alsak yine beklıyoruz bence iyi olmadı

   Sil
  5. Anonim8:11 ÖS

   beş saattir internette dolaşıyorum ne bulabildim, ne bir şey anladım (internet özürlü değilim!) bulduğum yerlerdeki bilgiler alakasız reklam siteleri...illa randevu alınacaksa açın düzgün bir site gerekli bilgileri girelim ve gidelim....

   Sil
  6. Aile hekiminden randevu alma kısmı mhrs sisteminin en kolay kısmı. Üstte bahsedilen mhrs sayfasını açıp sisteme giriş yaptığınızda ( resimlerle de gösterildiği gibi) ilk sayfada aile hekiminizden randevu al kısmını tıkladığınızda doğrudan bağlı olduğunuz sağlık ocağı ve aile hekimi saatleri sağ tarafta beliriyor. Bundan sonraki kısımlar aynı hastane randevu işlemleri gibi. Yine de neyi yapamadığınızı daha detaylı aktarırsanız yardımcı olmayı isteriz.

   Sil
  7. Randevu almak zorunlu değil arkadaşlar abartmayın lütfen. ben randevusuzda gittim ve muayene oldum. sadece sıra varsa beklersiniz. tabi randevu alarak gitmek daha mantıklı ne zaman gidip geleceğini bilirsin, ona göre işini ayarlarsın. randevusuz gelmeyin deyipte size bakmayan başından savan yerleride şikayet edin. şikayetleride e-devlet üzerinden direkt BİMER e yazarsanız kesin sonuç alırsınız.

   Sil
 2. Anonim5:08 ÖS

  Telefonla randevu almak çok zor valla. İyiki bu siteyi yapmışsınız teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. Anonim1:23 ÖS

  Aile hekimi eskiden ne güzeldi ya. Rahat rahat gidiyorduk. Şimdi buda randevu ile oldu. İyi olmadı bence.

  YanıtlayınSil
 4. Yasemin F.1:25 ÖS

  Ben her hafta doktora gidiyordum. Hastalığım yüzünden. Komşuya gider gibi gidiyordum. Sağolsun doktor hanım da benimle inanılmaz ilgileniyordu. Allah ondan razı olsun. Şimdi bu sistem çıktı randevu almak falan çok sıkıcı işler. Zaten hastalıkla uğraşıyorum bir de işin yoksa gel burada bununla uğraş.İnşallah eskisi gibi randevusuz gidebiliriz.

  YanıtlayınSil
 5. Didem.1:51 ÖS

  Randevu almak için TC Kimlik numarası falan yine gerekiyor sanırım. Benim nüfus kağıdımda da yazmıyor. Üfs..

  YanıtlayınSil
 6. Anonim3:36 ÖS

  Aile hekimi için randevu almak çok zor ama bunu biraz kolaylaştırsanız olmaz mı :S

  YanıtlayınSil
 7. Duygu K.3:45 ÖS

  Aile hekimine giderken de mi randevu alacağız ya. Üf ne saçma sistem. O kadar uğraştıktan sonra giderim normal hastaneye.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tabiki gidin kimse sizi mecbur tutmuyor sağlık ocaklarına gitmeyi ama size tavsiyem normal hastaneden kastınız devlet hastanesiyse lütfen yanınıza sabrınızıda alıp gidin :))

   Sil
 8. Anonim3:14 ÖS

  Randevu almak istiyorum ama işlemler çok karışık ya...

  YanıtlayınSil
 9. Sanırım aile hekiminden randevu almak için illa mhrs veya internet randevu sistemi gerekmiyormuş. Geçenlerde gazetede okudum. Bu işlem sadece sıra beklemek istemeyen hastalara kolaylık olması için yapılmış. Yani illa da e-randevu yada telefonla randevu gerekmiyormuş. Doğrudan da aile hekiminize gidebilirmişsiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Anonim4:40 ÖÖ

   MAĞLESEF RANDEVUSUZ KİMSEYE BAKMIYORLAR BİR TEK TANSİYON ÖLÇÜP DİL ALTI HAPI VERİP GÖNDERİYORLAR ,YARIN RANDEVU AL DAGEL DİYEREK BAŞTAN SAVUYORLAR SAĞLIK SİSTEMİ BİTMİŞ DURUMDA ŞİKAYET EDECEĞİM VE DAHASI SAĞLIK OCAKLARINA BİR DAHA GİTMEK Mİ ALLAH KORUSUN

   Sil
  2. Hangi sağlık ocagından bahsediyorsunuz bilmiyorum ama benim gittim sağlık ocagında internetten randevu almadanda gidebiliyorsun saglIk ocaklarındaki bankodan numara alıpta muayene olabiliyorsun ben saglık sektöründeki Gelişmelerden gayet menunum artık insan muamelesi görebiliyoruz en azından şikayet edebilme yetkimiz var eskiden şikayetmi nereye kime etsen ne yazar doktorlar kral hastalarsa köle muamelesi görüyorduk azmı kuyruklarda ömrümüz geçmedi 100 kişinin yatıp kalktıgı sedyelerde muayene azmı olduk şuan hijyen var lütfen yazarken eskileride düşünüp yazalım

   Sil
 10. Anonim5:06 ÖS

  Evet bende okudum sadece çabuk randevu almak isteyenler ve sıra beklemek istemeyenler içinmi aile hekimi randevu şeysi.

  YanıtlayınSil
 11. En kolayı internetten randevu almak valla. 182 yi aramak falan uzun iş :D

  YanıtlayınSil
 12. Anonim5:10 ÖS

  Ben aile hekiminden randevu almak için 182'yi kulllanıyorum. Mhrs randevu ile falan hiç uğraşamam valla. Zaten aile hekimlerinde de randevu zorunlu değilmiş.

  YanıtlayınSil
 13. Bende 182 ile aile hekimi randevusu alıyorum. Netten zor oluyor. Gerçi hiç almadan da gidiliyormuş biz boşuna uğraşmışız. Benim hekim öyle çok yoğun değil zaten. Ne zaman gitsem sağolsun ilgilenir benimle. Geçenlerde muhabbet ettik azıcık randevu olayını sordum. O şu an için gereksiz dedi bana . Kalabalık olsa kullanırdın ama şimdilik gerek yok keyfine bak dedi.

  YanıtlayınSil
 14. Anonim5:20 ÖS

  Valla ben 182 ile falan uğraşamıyırum. Cepten direk aile hekimi randevu 2 dk da alıyorum

  YanıtlayınSil
 15. Anonim4:38 ÖS

  Aile hekimine illa randevu alarak gitmek gerekmiyormuş.

  YanıtlayınSil
 16. Aile hekiminden randevu almadan da gidilebileceğinden gerçekten emin misiniz? Sonra bir de geri dönmeyelim o kadar yolu

  YanıtlayınSil
 17. Anonim9:20 ÖS

  Sistem saçma sapan bir uygulama. aile hekimi sisteme giriş çıkışlarını düzenli yapmayınca randevu bile alamıyorsunuz.çok yersiz gereksiz bir uygulama

  YanıtlayınSil
 18. Aile hekimliği randevu sanırım opsiyonel birşey çünkü randevusuz da hala gidilebiliyor bildiğim kadarıyla.

  YanıtlayınSil
 19. Anonim5:15 ÖS

  Evet randevu almak şart değilmiş...

  YanıtlayınSil
 20. Anonim7:53 ÖS

  yaşlılar nasıl randevu alsın telefon 4 lira soyan soyana allah kabul etmesinnnnn.....

  YanıtlayınSil
 21. Sebahat4:55 ÖS

  Randevu nereden alınıyor bulamadım.

  YanıtlayınSil
 22. Anonim5:01 ÖS

  Ya aile hekiminden randevu almak zorunlu değil. Boşuna uğraşmayın yani :S

  YanıtlayınSil
 23. Yine de bazı yerler çok kalabalık olabiliyor. Güzel bir imkan...

  YanıtlayınSil
 24. Sayfa açılmıyor . Bilginize...

  YanıtlayınSil
 25. Gerekli düzenleme yapıldı. İlginiz için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 26. randevu alın dediniz! 1- herkesin evinde bilgisayarı var mı 2- kullanan var mı 3- evde yaşlıların olduğu bilgisayarı tanımayanlar var 4- her zaman bilgisayar kullanan birini 83 yaşındaki insanlar nereden ve nasıl bulacak bunu düşündünüz mü, kimse kimsenin kapısını açmıyor artık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylüyorsunuz valla. Ben iyi kötü 10 senedir bilgisayar kullanan biriyim. Ben bile iki saat bulamadım.

   Sil
 27. Anonim8:04 ÖS

  Valla bu randevu sistemini yapanlardan Allah razı olsun...

  YanıtlayınSil
 28. Bazen açılmıyor ama ...

  YanıtlayınSil
 29. biktim12:42 ÖS

  Ah dedikleri gibi kolay ulasilsa randevu alinmiyor saclari yolduruyor

  YanıtlayınSil
 30. Anonim6:47 ÖS

  Kesinlikle bu sisteme karşiyim sağlik bakani bu sistemi deyiştirsin kafasina gure sistem getirmeyin halkin isteğini lutfen dikate alin eyer halkini duşnyorsan

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tülin C.8:52 ÖS

   Ben sevdim bu sistemi. Gerçi başlarda kullanmak zor geliyordu ama sonra alıştım böyle randevu almaya. Gerçi aile hekimi için randevu almak şart değil deniyor ama ...

   Sil
  2. Anonim3:15 ÖÖ

   Şart değil ama yine de aile hekimi için sıra beklemek istemeyenler randevu alarak giderlerse zamandan kazanırlar...

   Sil
 31. Anonim11:01 ÖS

  Bu randevu sistemini getirenlerden Allah razı olsun...

  YanıtlayınSil
 32. Aile hekimim kim nereden öğrenebilirim?

  YanıtlayınSil
 33. Aile hekimi sistemi bence hakikaten iyi oldu. Bu hükümetin sağlık konusundaki tüm politikaları harika. Eskiden böyle birşey hayal bile edilemezdi. Şimdi arkadaşı gibi insanın kendi özel doktoru var . Valla helal olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tamam güzel sistemde millet göktaşına robot yolluyor biz internetten randevu almışız çok mu :)

   Sil
 34. Aile hekimi nereden sorgulanıyor :s

  YanıtlayınSil
 35. http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ adresinden aile hekimi sorgulama işlemleri yapılabilir.

  YanıtlayınSil
 36. Kazım4:01 ÖS

  Bu aile hekimi denilen olay ne biri anlatsın ya :S

  YanıtlayınSil
 37. Kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın, her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak belli bir mekânda vermekle yükümlü, gerektiği ölçüde gezici sağlık hizmeti veren ve tam gün esasına göre çalışan aile hekimliği uzmanı veya Bakanlığın öngördüğü eğitimleri alan uzman tabip veya tabiplerdir.

  YanıtlayınSil
 38. Kazım4:02 ÖS

  Aile hekimine herşey sorabilir miyim yani?

  YanıtlayınSil
 39. Aile hekiminiz sizin sağlık danışmanınızdır. Aile hekiminize aile planlamasından çocuk bakımı ve aşı uygulamalarına, sağlıklı beslenmeden bulaşıcı hastalıklara kadar her konuda başvurabilirsini

  YanıtlayınSil
 40. İstediğimiz aile hekimini seçme imkanımız var mı peki?

  YanıtlayınSil
 41. Aile hekiminizi istediğiniz takdirde değiştirilebilirsiniz. Ancak kendi talebinizle seçtiğiniz aile hekiminizi 3 aydan önce değiştiremezsiniz.

  YanıtlayınSil
 42. Peki hastaneye gitmeden önce illa aile hekimine gitmem gerekli midir? Yoksa doğrudan mhrs ile randevu alarak istediğim hastaneye gidebilir miyim?

  YanıtlayınSil
 43. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak aile hekimine başvurduğunuz zaman herhangi bir hasta katılım payı ödemeniz gerekmezken, hastanelere başvurduğunuzda belli bir miktar hasta katılım payı ödemeniz gerekir.

  YanıtlayınSil
 44. Anonim4:05 ÖS

  Ben aile hekimimi değiştirmek istiyorum ne yapmam nereye başvurmam lazım. İnternetten yapabilir miyim?

  YanıtlayınSil
 45. Tercih ettiğiniz aile hekimine doğrudan başvurarak veya toplum sağlığı merkezine müracaat ederek bu talebinizi belirtmeniz yeterlidir.

  YanıtlayınSil
 46. Anonim4:06 ÖS

  Ben babamla farklı aile hekimi seçmek istiyorum. Bu mümkün mü?

  YanıtlayınSil
 47. Kişiler hekim seçme özgürlüğü kapsamında istediği aile hekimini seçebilir.Çocuklar ise velilerinin uygun gördüğü aile hekimine kaydedilirler. Yeni doğmuş bebekler annelerinin aile hekimine kaydedilirler.

  YanıtlayınSil
 48. Bir de bu aile sağlığı elemanı diye birşey var... Onada randevu almak lazım mı?

  YanıtlayınSil
 49. Aile hekimi ile birlikte hizmet veren, sözleşmeli olarak veya görevlendirilmek suretiyle bu görevi yürüten hemşire, ebe, sağlık memuruna denir.

  YanıtlayınSil
 50. Aile hekimine sağlık hizmetinin sunulması esnasında yardımcı olur. Aile hekimi ile birlikte ekip anlayışı içinde kişilere yönelik koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin sunulmasında ve kişilerin sağlık kayıtları ve istatistiklerinin tutulmasında görev yapar.

  YanıtlayınSil
 51. Anonim4:08 ÖS

  Aile sağlığı merkezi bildiğimiz sağlık ocağı. Bir de toplum sağlığı merkezi var .. O ne?

  YanıtlayınSil
 52. Bölgesinde yaşayan toplumun sağlığını geliştirmeyi ve korumayı ön plana alarak sağlıkla ilgili risk ve sorunları belirleyen, bu sorunları gidermek için planlama yapan ve bu planları uygulayan, uygulatan; birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini müdürlüğün sevk idaresinde organize eden, bu hizmetlerin verimli şekilde sunulmasını izleyen, değerlendiren ve destekleyen, bölgesinde bulunan sağlık kuruluşları ile diğer kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlayan sağlık kuruluşuna denir.

  YanıtlayınSil
 53. Yerinde sağlık hizmeti ne kimler faydalanabilir?

  YanıtlayınSil
 54. Aile hekimine doğrudan başvuramayan ve cezaevi, çocuk ıslahevi, huzurevi, korunmaya muhtaç çocukların barındığı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları gibi özellik arz eden toplu yaşam alanlarındayaşayan kişilere yaşadıkları yerde verilen sağlık hizmetidir.

  YanıtlayınSil
 55. Cengiz4:10 ÖS

  En önemli olanı kimse sormamış :) Aile hekimi ücretli mi? Yani aile hekimi paralı mı bedava mı?

  YanıtlayınSil
 56. Hayır, ücretsizdir. Muayene, aşılama, enjeksiyon, pansuman, birinci basamakta yapılan tahlil ve film hizmetleri tamamıyla ücretsizdir. Bu işlemler için herhangi bir sosyal güvence aranmamaktadır. Yazılan reçeteler ise kişilerin sosyal güvencesinin durumuna göre ödenmektedir.

  YanıtlayınSil
 57. Anonim4:11 ÖS

  Benim aile hekimim izindeymiş. Başkasından randevu almam mı lazım?

  YanıtlayınSil
 58. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 59. Anonim4:12 ÖS

  Aile hekimi ne iş yapar?

  YanıtlayınSil
 60. Hulusi4:12 ÖS

  Aile hekimine nereden nasıl kaydolacağız?

  YanıtlayınSil
 61. Kişilerin aile hekimlerine ilk kaydı, aile hekimliği uygulamalarına yeni geçilen illerde sağlık müdürlüğü tarafından ikamet ettikleri bölge göz önünde bulundurularak yapılır. Bir aile hekimine kayıtlı olmayan kişiler, kendilerine en yakın aile sağlığı merkezine, toplum sağlığı merkezine ya da il sağlık müdürlüğüne müracaat ederek bir aile hekimine kayıt yaptırabilirler. İkâmet ettiği bölgeden ayrılan kişiler isterlerseaile hekimlerini değiştirebilirler.

  YanıtlayınSil
 62. Anonim4:13 ÖS

  Aile hekimime ne zaman gidebilirim?

  YanıtlayınSil
 63. Aile hekiminize çalışma saatleri içinde müracaat edebilirsiniz. Aile hekiminiz çalışma saatlerini değiştirdiği takdirde aile sağlığı merkezinde sizin rahatlıkla görebileceğiniz bir yerde bu durumu ilan edecektir.

  YanıtlayınSil
 64. Anonim4:33 ÖS

  Resimli açıklamalar koyarsanız buraya daha faydalı olursunuz randevu almak isteyenlere sanki..

  YanıtlayınSil
 65. Anonim4:58 ÖÖ

  Çok teşekkürler

  YanıtlayınSil
 66. Nurdan3:28 ÖÖ

  Sağlık ocağına gitmeden önce aile hekiminden randevu almamız gerekli mi her zaman? Saygılar

  YanıtlayınSil
 67. Anonim3:48 ÖS

  Aile hekimi sistemini getiren kimse kesinlikle mükemmel bir iş yapmış. Eskiden olsa bu işler böyle kolay olmazdı. Şimdi randevu al hoop muayene. Süper ya :)

  YanıtlayınSil
 68. Anonim7:04 ÖS

  Kesinlikle harika

  YanıtlayınSil
 69. Ben aile hekimimden şikayetçiyim 1haftadır evlılık için bir sağlık raporu çıkarmıyor yok bugün kan almıyom . Yok bugün hekım yok her gün bi bahane işe zamanında gelmiyo randevular karışıyor...randevusuz gelenlere bakmıyor boş oturduğu halde.. Bununla ya ilgilecek biri olacak yada ben ilgilenicem . İnş yarında çıkarmaz sağlık raporumu benım nıkahım bozulur....o zaman bende onu çok pis bozucam...

  YanıtlayınSil
 70. Benim zaten sende kaydım var adı üstünde aile hekimi acil rapora ihtiyacım oldu sen onu bana zamanında veremeyeceksen. ..boş oldugun halde randevusuz hastalara acil hastalara bakmayacaksan neden oturuyorsun orada.be insafsız karı... Inş yarın raporumu çıkarmazssın dırek sağlık bakanlığını arıyacam şikayetimi bildircem...bugun saat 10:20de iş bası yaptı hanımefendi ...ee denetleme olmayınca böyle oluyor... Tartıştım hekımle bir suru insan vardı hepside mağdur .bana hsk verdiler hepsi.. Ya nişanlım başka ilcede oturuyor beraber gıttık ordaki aile hekimine randevusuz o hekim ertesi gün gelin alın raporunuzu dedi bizimkinin umrumda deil. Zaten paramı alıyom devletten misalı oturtmuşlar karı kocayı bi gün biri gelmiyo onun hastalarına kocası bakıyo obur gün kocası gelmiyo kocasının hastalarına bakıyo..kendi hastaları umurunda deıl.....

  YanıtlayınSil
 71. aile hekimim kim nerden öğrenecemm

  YanıtlayınSil
 72. Anonim4:42 ÖÖ

  Randevu almadan da gidilmiyor mu?

  YanıtlayınSil
 73. hastane acilleri daha yoğunlaşacak bu gidişle böyle saçmalıkmı olur randevu alana kadar ölecez bu gidişle

  YanıtlayınSil
 74. Anonim1:21 ÖÖ

  Randevu olmasa hiç gidemicez. Yine de yapandan Allah razı olsun. Sağlık ocağında zaten randevu almadan da tedavi olmak mümkün.

  YanıtlayınSil

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU