İett Paso Randevu

İETT PASO RANDEVU ALMA
Randevular.org tarafından hazırlanmış olan bu sayfada paso randevu işlemleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Paso için online randevu almak istiyorsanız hemen altta yer alan bağlantıya tıkladığınız zaman İETT'nin online randevu işlemleri sayfasına yönleneceksiniz. 
Randevu aldığınız başvuru merkezine randevu saati ve tarihinde gitmeniz gerekmektedir. Paso başvuru sırasında son bir aya ait öğrenci belgesi/eğitmen olduğunuza üst yazı aslı, nüfus cüzdanı aslı, başvuru ücreti ve bir fotoğraf götürmeniz gerekmektedir. Belgelerin verilmesinin ardından kısa süre içerisinde kartınız belgelerinizle beraber teslim edilir.
 PASO RANDEVU İŞLEMLERİ RESİMLİ ANLATIM
İlk olarak burayı tıklayın ve açılacak olan sayfada işlemlerinize devam edin.
Hemen üstte yer alan resimde gördüğünüz sayfa açılacaktır. Açılan sayfada ilk olarak paso randevusu almak istediğiniz başvuru merkezlerinden birini seçin. Ve ardından kaydet ve ilerle butonunu tıklayarak diğer aşamaya geçin.

Daha sonra tarih ve saat seçimi ekranı gelecek. Bu sayfada dilediğiniz tarihi seçin. 

Tarih seçiminin ardından randevu alabileceğiniz uygun saat seçeneklerinin olduğu kısım açılacak. Bu kısımdan randevu almak istediğiniz saati seçin.Kaydet ve ilerle butonunu tıklayın.

Bir sonraki aşamada kart ve işlem türünüzü seçmeniz istenecektir.


En son aşamada sizden TC Kimlik no ve diğer kişisel bilgileriniz istenecek. Bunları da sisteme girdikten sonra kaydet ve ilerle butonunu tıklayın .
 *Randevular.org tarafından hazırlanan bu sayfa sadece bilgilendirme amaçlıdır. Site internette yer alan randevu işlemlerini tek bir sayfada kullanıcılarına sunmayı amaçlamaktadır. Sitemiz Randevular.org'un adı geçen kurumlarla bağlantısı bulunmamaktadır.

29 yorum :

 1. Paso randevu aldım ama randevu aldığım tarihi değiştirmek istiyorum bu mümkün müdür acaba? Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Cüneyt11:09 ÖÖ

  Pasonun da randevu sistemine geçmesi çok süper olmuş. Eskiden sıra bekleyeceğim diye paso almayı erteleyip alamadığım senelerin olduğunu bilirim. Valla süper olmuş. Bende paso randevusu en güzel edevlet uygulamalarından biri...

  YanıtlaSil
 3. Adsız8:04 ÖS

  İstediğimiz zaman alabiliyor muyuz yoksa paso almanın yine belirli tarihleri var mı :s

  YanıtlaSil
 4. Mümtaz1:24 ÖS

  Bu randevu olayı hakikaten iyi oldu . Eskiden karaköye gidip saatlerce beklerdik ....Paso işi güzel olmuşşş

  YanıtlaSil
 5. Adsız6:26 ÖS

  Ya çok uzun ama iki saat form dolduruyoruz. Neticede aldığımız şey pasaport değil paso alıyoruz!

  YanıtlaSil
 6. Artık randevu almaya gerek kalmadı yani kredi kartı olanlar için tabi. Kredi kartı olanlar internetten bilgilerini girerek evlerine posta ile alabileceklermiş pasolarını. Gerçi bende kredi kartı yok mecburen yine paso randevu sistemini kullanacağım ama olsun olanlara yarar. Keşke kapıda ödeme sistemi gibi bir sistem de uygulamaya geçseymiş.

  YanıtlaSil
 7. Evet eve teslim seçeneği de aktive edilmiş. Yani illa da randevu alarak iett merkezlerine gitmeye gerek kalmadı. 2 gün içinde teslimat seçeneği de mevcut..

  YanıtlaSil
 8. Adsız11:00 ÖS

  Paso almak için illa randevu almak gerekiyor mu? Eskiden Karaköy'e İETT merkezine giderek paso alırdık .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet paso almak için randevu almanız gerekmektedir.

   Sil
 9. Cankan3:52 ÖS

  Benim pasom kırıldı... Ne yapmam lazım? Değiştirmem mümkün mü?

  YanıtlaSil
 10. Bozulan İstanbulkartınızı, gerekli belgelerle birlikte Başvuru Merkezlerimize gelerek yenileyebilirsiniz. Gerekli belgeleri almak istediğiniz İstanbulkart türünün detay sayfasında görünteleyebilirsiniz

  YanıtlaSil
 11. Adsız3:53 ÖS

  Ben 7 yıllık öğrencilik süresini geçtim... Paso alabilir miyim?

  YanıtlaSil
 12. Eğer öğrenci belgesi üzerinde "öğrencilik haklarından yaralanamaz" ibaresi yazıyorsa, öğrenci Öğrenci Kartı alamaz.

  YanıtlaSil
 13. Adsız3:54 ÖS

  Öğrenci belgesi fakslanabilir mi? Ya da numara var mı yani :S

  YanıtlaSil
 14. İstanbul dışındaki üniversiteler için Öğrenci belgesi fakslanabilmektedir. Okullar başvuru merkezlerimize öğrenci belgelerini fakslayabilirler. Belgenin kurumdan kuruma fakslanması mecburidir. Faks yollanabilen başvuru merkezleri 2 tanedir;

  KARAKÖY: 0212 372 32 69

  YanıtlaSil
 15. Ben öğrenci belgemi 1.5 ay önce aldım. Bu belgemi paso alırken kullanabilir miyim?

  YanıtlaSil
 16. Öğrenci Belgesinin geçerlilik süresi bir aydır. Kart çıkarabilmeniz için son bir aya ait belgeyle başvurmanız gerekmektedir

  YanıtlaSil
 17. Okul kartı olmaz mı? Ben şehir dışındayım da...

  YanıtlaSil
 18. Okul kartıyla başvuru yapılamaz. Öğrenci Belgesi getiremeyen öğrenciler; okullarından başvuru merkezlerimize öğrenci belgelerini fakslayabilirler. Belgenin kurumdan kuruma fakslanması mecburidir. Faks yollayabilen başvuru merkezleri 2 tanedir;

  KADIKÖY : 0212 372 38 40
  KARAKÖY: 0212 372 32 69

  Kartı öğrenci veya öğretmen belgesini faksladığınız başvuru merkezinden çıkarttırmanız gerekmektedir.

  YanıtlaSil
 19. Adsız3:57 ÖS

  Ben paso almak istiyorum nasıl alabilirim?

  YanıtlaSil
 20. Bireysel Başvuru

  www.iett.gov.tr üzerinden size en yakın Başvuru Merkezi' nden randevu alınız. Randevu saatinde talep edilen belgelerle birlikte seçtiğiniz merkeze gelerek kartınızı teslim alabilirsiniz. Talep edilen belgeler her kartın detay sayfasında yer almaktadır.

  Online Başvuru

  Web sitesi üzerindeki Online Başvuru Formu' nu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru ücretini kredi kartı ile ödemeyi tercih etmezseniz, başvuru yapmadan önce Vakıfbank İETT Paso hesabına kart ücretini ödemeniz gerekmektedir. Bankadan verilen dekonttaki işlem numarasını Online Başvuru Formu' ndaki Ödeme Adımı' nda kaydediniz. Formda "Adresime Postalansın" seçeneğini işaretlediyseniz kartınız 3 iş günü sonunda adresinize postalanacaktır. Teslimat Yeri seçtiyseniz, 3 iş günü sonunda seçtiğiniz merkeze gelerek kartınızı teslim alabilirsiniz. Merkeze gelirken lütfen talep edilen belgelerle, dekontunuzun 2 nüshasını getirmeyi unutmayınız. Talep edilen belgeler her kartın detay sayfasında yer almaktadır.

  Kurumsal Başvuru

  İstanbulkart başvurunuzu kurumunuz/okulunuz aracılığı ile yapabilirsiniz. Kurumunuzun size verdiği İstanbulkart Başvuru Formu' nu doldurup, kart ücreti ile birlikte kurumunuza teslim etmeniz halinde kurumunuz başvurunuzu gerçekleştirir. Kartınızı kurumunuzdan teslim alırsınız.

  YanıtlaSil
 21. Adsız3:58 ÖS

  Ben pasomı kaybettim ne yapmam lazım ? Gazeteye ilan falan vermem gerekli mi?

  YanıtlaSil
 22. Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. Kayıp bildirimini internet sitemizden form doldurarak (Formu http://www.iett.gov.tr/tr/main/kayipesya üzerinden doldurmanız, kartım kapatılsın kısmını işaretlemeniz gerekmektedir) ya da ALO 153'ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir.

  İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Kartınız bir başkası kullanırken yakalanırsa, adınıza usulsüz kullanım cezası yazılır. Yeni bir kart alabilmeniz için usulsüz kullanım cezasını ödemeniz gerekmektedir.

  YanıtlaSil
 23. Adsız3:59 ÖS

  Ben açık lise de öğrenciyim . Paso verirler mi bana?

  YanıtlaSil
 24. 7 Kasım 2013 tarihinden itibaren açık ilkokul, açık ortaokul ve açık lise öğrencilerinden 20 yaşından gün almamış ve Sosyal Sigortalar Kurumu çalışan kaydı olmayan öğrenciler Öğrenci Kartı alabilmektedir. Başvuru öğrenci tarafından bireysel olarak yapılmalıdır. Kart ücreti 10 TL olup, başvuru sırasında gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

  + Öğrenci Belgesi
  + SGK' dan sigortalı çalışan olmadığına dair belge
  + 1 Adet Fotoğraf

  YanıtlaSil
 25. Adsız4:00 ÖS

  Paso almak için online başvuru yaptım ama hala sonuçlanmadı . Ne yapmam lazım? Randevu almam şart mı paso almak için?

  YanıtlaSil
 26. Başvurunuzun hemen sonrasında size verilen Referans Numarası ve TC Kimlik Numaranız ile buraya tıklayıp giriş yaparak başvurunuzun durumunu öğrenebilir, bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek güncelleyebilirsiniz.

  Lütfen fotoğrafınızın son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf olduğundan, Dekont No, Dekont Tarihi, Okul Adı ve Sınıf bilgilerinin doğru olduğundan emin olunuz.

  Online Başvurularda EFT, havale ve bankamatikten yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

  YanıtlaSil
 27. Adsız4:34 ÖS

  Güzel bir site olmuşş...

  YanıtlaSil
 28. Paso almak istiyorum. Ne yapmam lazım?

  YanıtlaSil

KIRŞEHİR MHRS RANDEVU